top of page

Zeynep TÜRKKAN

Klinik Psikolog, Psikoterapist

IMG_20191118_105016.jpg

Uzman Klinik Psikolog Zeynep Türkkan, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde 2007 yılında yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır. Klinik psikoloji yüksek lisansı eğitimini 2019 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi-Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nde, "Üniversite Öğrencilerinde Üst Bilişler ve Duygusal Şemalar ile Sağlık Anksiyetesi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi" başlıklı bitirme projesini yayımlayarak ve  klinik stajını Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi'de yaparak uzmanlığını almıştır. Yüksek Lisans kapsamında Bilişsel-Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonunu tamamlamıştır.


Ruh Sağlığı Derneği'nden Çocuk Değerlendirme Testleri (Bender-Gestalt, Frostig algı testi, Burdon dikkat testi, D2 dikkat testi, Frankfurter dikkat testi, Cattel Zeka testi, Metropolitan, AGTE, Peabody kelime testi, GoodEnough Harris testi) eğitimi almıştır. Türk Psikologlar Derneği'nden WISC-4 Uygulama ve Değerlendirme ve Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası Değerlendirme ve Uygulama eğitimi almıştır. Psikoloji alanında çeşitli seminer, meslek içi eğitim ve konferanslara katılmıştır.

Ayrıca, Oyun Terapisi Enstitüsü'nde Süleyman Çakıroğlu'nun Çocuk ve Ergenlerde Travma Odaklı BDT programına katılmış ve Mehmet Teber'in verdiği Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini tamamlamıştır. 

2018 - 2020 arasında Ümraniye Belediyesi Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi'nde Çocuk ve Ergen  Psikoloğu olarak görev yapmıştır.


6 yaş ve üzeri bireylere terapi ve danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

bottom of page