top of page

Gülşen KARAMAN

Klinik Psikolog, Psikoterapist

IMG-0510_edited.jpg

Lisans eğitimini 2017 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji (İngilizce)  Bölümünde tamamlamıştır. 2019 yılında “Uykululuk ve Uykusuzluğun Sağlık Anksiyetesi Üzerindeki Etkisi” başlıklı teziyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi-Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji uzmanlığını alarak mezun olmuştur. Aynı yıl içerisinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Doktora programına başlamıştır ve eğitimi devam etmektedir.


Lisans dönemi stajını Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde, yüksek lisans dönemindeki klinik stajını ise Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalında tamamlamıştır. Bir dönem Pozitif Gençlik Yetiştirme Projesi’nde görev almıştır. Lisans döneminden itibaren çeşitli kongre ve seminerlere katılmış, eğitim hayatı boyunca hem terapi hem de test eğitimleri ile mesleki gelişimini sürdürmüştür. 

Gebze Teknik Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır.  İstanbul Üniversitesi’nden, 5-17 yaş okul çağı çocuklarının bilişsel işlemlerdeki yeterliliğini ve düzeyini belirlemek amacı ile geliştirilen Cognitive Assessment Sytem (CAS) eğitimini almıştır. Psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak ve çocukla yürütülen çalışmalarda hem teşhis hem de tedaviye yardımcı olmak, çocuk resminin kullanımını, yorumlaması ve analizlerini açıklamaya yardımcı olan Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Çocuk Testleri eğitimini tamamlamıştır.


Prof.Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan Şema Terapi Kuramsal Eğitimi almıştır. Doktora döneminde Doç. Dr. F. Işıl Bilican’dan Diyalektik Davranışçı Terapi dersi almış ve halen ders kapsamındaki süpervizyon eğitimine devam etmekte, doktora tezi çalışmalarını Diyalektik Davranışçı Terapi üzerine sürdürmektedir.  

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Akademi Lise bünyesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışman olarak 2 yıl görev yapmıştır. Şu an ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına devam etmektedir.

18-65 yaş arasındaki bireylere psikoterapi hizmeti vermekle birlikte 18 yaş altındaki bireylere testler uygulamaktadır.

bottom of page