top of page

Fatıma Nurefşan YUMUŞAK

Klinik Psikolog, Psikoterapist

IMG_7075.jpg

2017 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji (İngilizce)  bölümünden, 2019 yılında “Üniversite Öğrencilerinde Duygu Düzenleme Güçlüğü ve Duygusal Tepkiselliğin Psikolojik Belirtiler İle İlişkisinin İncelenmesi” başlıklı teziyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi-Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nden Klinik Psikoloji uzmanlığını alarak mezun olmuştur. 2020 yılı itibari ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi - Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Doktora programına başlamıştır ve eğitimi devam etmektedir.

Lisans döneminde stajını Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde, yüksek lisans dönemi stajını Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nde tamamlamıştır. Bir dönem Ruh Sağlığında Uzman Kadınlar Derneği’nin Pozitif Gençlik Yetiştirme Projesi’nde görev almıştır.

Lisans döneminden itibaren çeşitli kongre ve seminerlere katılmıştır. Bunun yanında eğitim hayatı boyunca hem terapi hem de test eğitimleri almıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Haşim Ercan ÖZMEN’ den aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) süpervizyon eğitimine doktora kapsamında devam etmektedir. Ayrıca Prof.Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimi, Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan Şema Terapi Eğitimi almıştır. Gebze Teknik Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır.


İstanbul Üniversitesi’nden, 5-17 yaş okul çağı çocuklarının bilişsel işlemlerdeki yeterliliğini ve düzeyini belirlemek amacı ile geliştirilen Cognitive Assessment Sytem (CAS) eğitimini almıştır. Psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak ve çocukla yürütülen çalışmalarda hem teşhis hem de tedaviye yardımcı olmak, çocuk resminin kullanımını, yorumlaması ve analizlerini açıklamaya yardımcı olan Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Çocuk Testleri eğitimini tamamlamıştır.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Akademi Lise bünyesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışman olarak görevine 2 yıldır devam etmektedir.


18-65 yaş arasındaki bireylere terapi hizmeti vermekle birlikte 18 yaş altındaki bireylere testler uygulamaktadır.

bottom of page